| Nombre De La Marca: | Wolves Teams |
| Número De Modelo: | WT808BB-5 |
| Cantidad Mínima De Pedido: | 1 |
| Precio: | 360 |
| El Tiempo De Entrega: | 15 dias |
| Condiciones De Pago: | LC, D/A, D/P, T/T, Unión Occidental |
High Power GPS WIFI 5.8G Drone Signal Jammer Waterproof Backpack UAV Jammer designed for military and security applications. This portable jamming system provides reliable RF interference technology in a rugged, backpack-mounted configuration.
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Type | Backpack Jammer |
| Output Channels | 5 output channels |
| Output Power | 90 watt |
| Jamming Range | 5-2000 Meters |
| Frequency Bands | 5 Bands |
| Net Weight | 12kg |
| Total Weight | 15kg (Aviation Case included) |
| Dimension | 30×45×15cm (not including antennae) |
| Antenna Type | External High Gain Omni Directional Antenna |
| Power Input | AC100~240V, DC24V |
| Battery | 24V, 30AH Built-in standby battery (90-180 minutes usage) |
| Switch Control | Manually |
| Output Interface | Output Frequency |
|---|---|
| CH1 | WIFI2.4G: 2400-2500MHz |
| CH2 | WIFI5.8G: 5725-5825MHz |
| CH3 | GPS: 1550-1580MHz |
| CH4 | GPS L2-L5: 1100-1300MHz |
| CH5 | GSM: 850-920MHz |
| Jammed Signal Frequency | CDMA, GSM, 2.4G WIFI, 5.8G WIFI, GPS L1, GPS L2-L5, VHF, UHF |
| Ambient Temperature | -10ºC - +50ºC |
| Relative Humidity | ≤80% |
| Power Consumption | ≤220W |
| Cooling System | Active "smart" with integrated incoming air filter |
| Equipment Chassis | Metallic Paint |
Built-in high capacity battery and portable backpack design make this jammer ideal for:
| Parameter | Details |
|---|---|
| Place of Origin | China |
| Certification | CE |
| Packing | Box |
| HS Code | 8543709200 |
| Supply Ability | 100 pieces/month |
| Delivery Time | 3 weeks from receipt of confirmed purchase order |
| Payment Terms | 40% advance, 40% after one month, 20% before shipping / 100% advance |
| Terms of Delivery | FOB HONGKONG/ USA |
| Warranty | 36 months |
| Software Updates | Free software updates for 36 months |
| Extended Warranty | After 4th Year: 5% of total for each year |